Książki historyczne o historii Prus i stare meble stylowe to wszytko znajdziesz w miasteczku na Warmii o nazwie Dobre Miasto
Powrót do indeksu
 

Nowości

 

16 marca 2006 r. (czwartek), godz. 18.00
Bogdan Radzicki "Problem etnohistorii Prusów"
Sale Kopernikowskie zamku olsztyńskiego.
Wstęp wolny.

Dr Bogdan Radzicki (ur. w 1965 r. w Bartoszycach) - filozof, studiował na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Adiunkt w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jest współzałożycielem i kanclerzem Stowarzyszenia Miłośników Historii i Kultury Prusów "Pruthenia". Naukowe zainteresowania B. Radzickiego skupiają się wokół zagadnień historii i filozofii kultury, antropologii kulturowej, historii idei oraz etnohistorii.
W wystąpieniu swoim odniesie się krytycznie do dotychczasowych prób opracowania etnografii Prusów. Zastanowi się, czy możliwy jest - a jeżeli tak, to na jakich warunkach epistomologicznych - opis kultury ludu, który nie pozostawił po sobie świadectw pisanych, a zewnętrzne narracje dotyczące go są jedynie szczątkowe. Podejmie też próbę sformułowania metodologicznych i antropologicznych podstaw etnohistorii Prusów.

mjh

Powrót

© Towarzystwo Pruthenia