Książki historyczne o historii Prus i stare meble stylowe to wszytko znajdziesz w miasteczku na Warmii o nazwie Dobre Miasto
Powrót do indeksu
 

Nowości

 

16 lutego 2006 r. (czwartek), godz. 18.00
Robert Klimek "Pruski odcinek szlaku handlowego, łączącego w średniowieczu Sambie z Rusią - źródła i możliwości identyfikacji"
Sale Kopernikowskie zamku olsztyńskiego.
Wstęp wolny.

Mgr Robert Klimek (ur. w Lidzbarku Welskim) jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie, społecznym opiekunem zabytków archeologicznych na woj. warmińsko-mazurskie. W wystąpieniu tym Klimek przedstawi wyniki swoich studiów nad próbą rekonstrukcji szlaku handlowego, który w średniowieczu łączył najbogatsze i wiodące terytorium ziem pruskich Sambie z Rusią. Rezultaty jego ustaleń oparte są ha źródłach historycznych i przesłankach archeologicznych. Te nowatorskie - w odniesieniu do ziem pruskich - badania dotyczą wprawdzie średniowiecza (głównie XV wieku), niemniej istnieje wiele przesłanek, że szlak ten był kontynuacją wcześniejszego, który funkcjonował już we wczesnym średniowieczu, zanim obszar ten znalazł się pod okupacją krzyżacką.

mjh

 

Powrót

© Towarzystwo Pruthenia